İnternet ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler klasik öğretim metotlarının değişimine de olanak tanıdı. Uzaktan eğitim, geleneksel yöntemlerle çözülemeyen eğitim sorunlarının çözüm arayışlarından biri olması, sağladığı olanak ve esneklikler nedeniyle günümüzde popüler bir eğitim sistemidir. 

Uzaktan Eğitim mekândan bağımsız, zamana bağımlı bir eğitim şeklidir. Fiziksel olarak öğrencilerin bulundukları yerlerde olmasını gerektirmeksizin, teknolojinin imkânlarından yararlanılarak, öğrenci ve öğretmenlerin bir internet ortamında eş zamanlı ders işledikleri, planlı bir öğretim şeklidir. Eğitmen sınıf ortamında dersini anlatırken kursiyerler evlerinde, iş yerlerinde veya internet bağlantısına sahip herhangi bir yerde, hatta farklı il ve ülkelerden bile eğitime katılabilirler.

Online Eğitim kesinlikle önceden kaydedilmiş ders şeklinde değildir. Dersler interaktif şekilde yapılır. Kursiyer anlamadığı yeri sorabilir, eğitmen kursiyerin bilgisayarında dersle ilgili örmek/gösterim/çizim yapabilir.

Gerçek bir sınıftan farkı olmayan online dersliklerimizde hocalarımıza soru sorabilir, derse katılabilirsiniz. Kısacası kusursuz bir eğitim deneyimi için gerekli tüm ihtiyaçlarınızı internet bağlantınızın olduğu her yerde karşılayabilirsiniz.