Yurt Dışı Eğitim Paketleri

ÖSYM’den alınan verilere göre, 2019 Eylül döneminde Tıpta Uzmanlık Sınavına 17.084 aday girmiş olup açılan kontenjan sayısı (yabancı uyruklu kontenjanları hariç) 5.072dir. Bu kontenjanlar 41 bölüm için açılmış olup, 3250 kişilik kontenjan 7 bölüm için ayrılmıştır. Yani; FTR, plastik cerrahi, radyasyon onkolojisi, radyoloji gibi bölümlerde uzmanlık eğitimi almak için TUS’ta ilk bin kişi arasına girmek kaçınılmazdır. Göğüs cerrahisi, acil tıp gibi bölümler ise kimse tercih etmediği için boş kalmaktadır.

TUS sınavının giderek zorlaşması, asistanlık süresince yaşanan yoğun tempo, mobbing ve nöbet sıklığı, sağlıkta yaşanan şiddet gerçekleri hepsi bir araya gelince, birçok hekim veya hekim adayımız için yurt dışında uzmanlık ciddi bir seçenek haline gelmiştir. Unutulmamalıdır ki; yurt dışında uzmanlık eğitiminin yapılması, meslek yaşamına artık mutlaka o ülkede devam edilmesi anlamına gelmemektedir. Uzmanlık eğitiminden sonra Türkiye’de çalışmaya başlayabileceğiniz gibi, Almanya’dan uzmanlık eğitimi alırsanız tüm Avrupa Birliği ülkelerinde, İngiltere’den alırsanız, Avusturalya ve Kanada’da meslek yaşamınıza devam edebileceksiniz.

Tabii yurt dışında uzmanlık yapmayı düşünerek, TUSMER ile yola devam etme kararını alırsanız, sizi yurt dışındaki meslek hayatınıza hazırlamak için sağladığımızı eğitim altyapısı , aynı zamanda TUS’ u kazanmanız içinde ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri ve gereksinimleri kapsadığından, son virajda karar değiştirip uzmanlığınızı yurt içinde yapmaya yönelecek olursanız, herhangi bir kaybınız olmadan TUS’a da tam donanımlı olarak hazırlanmış, üstelik akademik kariyerinizin önünü açacak çok iyi bir yabancı dil bilme özelliğine de sahip olacaksınız. Böyle bir eğitim paketine başka bir şekilde ulaşmanız sözkonusu bile değildir.

Değerli tıp fakültesi öğrencileri;

Dereceler gibi, soru yakalama gibi illüzyonlarla kendinizi kandırmayın. Lütfen araştırın, FSP de derece ilan eden bir kurum olabilir mi veya USMLE de ya da PLAB da şu kadar soru yakaladık diyen birini bulabilir misiniz? Dünya standartlarını hak eden mesleğinize çağdışı söylemlerle yaklaşılmasına lütfen izin vermeyin.


TUSMER, Türkiye’nin en büyük Yan Dal Eğitim Kurumudur.
TUSMER Uluslararası bir tıp eğitim kurumudur.

Eğer yurt dışında uzmanlıkla ciddi olarak ilgileniyorsanız, sizi eğitim seçeneklerimizi konuşmaya davet ediyoruz.

BU GÜÇTEN YARARLANIN. GELİN SINIRLARI BİRLİKTE ZORLAYALIM..

TUS Eğitimlerimiz Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz?