Ders Sonu Değerlendirme Tablosu 2021

Tablonun amacı nedir?

Bu tablonun amacı geçmiş çalışmalarınızı görünür kılmaktır.

Günler içinde okuduğunuz sayfalar, çözdüğünüz sorular ve kişisel notlarınız hemen o anda tespit edilmiş olacak ve emekleriniz kaybolmadan koruma altına alınmış olacak.

Bu şekilde ilerleyen süreçte geçmişe dönüp ne kadar ilerleme kaydettiğinizi göreceksiniz.

Bu tablo çalışmalarınıza ayna tutacak ve eksiklerinizi daha iyi göreceksiniz.

Bu tablo kendinizle yüzleştiğiniz aynanız olacak.

Tabloyu nasıl doldurmalıyım?

Her ders 3 başlık altında değerlendirilecek; çıkmış soru, konu, çalışma sorusu. Ayrıca notlar ve kişisel değerlendirme bölümü bu 3 ana başlıktaki rakamların daha iyi anlaşılmasını sağlamak için doldurulacak.

Notlar bölümünde çıkmış soru, konu ve çalışma sorularında verilen rakamlarla ilgili detay verilmeli. Örneğin anatomi ile ilgili çıkmış sorular kısmında yalnız rakam yazdıysanız, bu rakamın karşılık geldiği yıl bilgisini notlar kısmında vermelisiniz. Yine, çalışma sorusu bölümünde verdiğiniz rakamın karşılık geldiği konular ya da deneme sınavı adedi gibi ek tanımlayıcı bilgileri burada belirtmelisiniz.

Kişisel notlar bölümünde ise kendinizi 1-5 arası bir notla değerlendirmenizi istiyorum. O dersle ilgili tüm çalışmanızı 1 ila 5 arası bir puanla değerlendirin. Ve neden o puanı verdiğinizi kısaca belirtin. Puanlamayı yaparken çalışmanızı kalitatif ve kantitatif olarak değerlendirin.

Yani, öncelikle okumanız gereken sayfaları ve çözmeniz gereken soruları adet olarak, sayı olarak, kantitatif olarak bitirebildiniz mi? İkinci olarak da öğrenme tatmini düzeyinizi yani çalışmanızın kalitesini, kalitatif olarak değerlendirin ve bu iki değerlendirme sonucunda bir puan verin.

Başarılar
Prof. Dr. Ahmet Nacar
TUS Koçu

Tabloya ulaşmak için butona tıklayınız.