Home
Tus Kampı

Tus Kampı

TUS Kampı nedir? Niçin TUS Kampına Katılmalıyız?

TUS kampı, son dönem hızlı tekrar çalışmasıdır. Yaklaşık olarak 21-25 günlük bir süreyi kapsar. Sınavda başarılı olmak için son tekrar oldukça önemlidir. Bu kritik süreçte kampa katılmanın TUS’u kazanma üzerine ciddi etkisi vardır.

Zorlu ve stresli geçen bu son dönemde ne yazık ki sınav temposundan kopmalar görülmekte, uzun süreli çalışma sonrasında sınav öncesi yılgınlıklar yaşanabilmektedir. Bunların sonucunda çeşitli bahaneler üretilerek ders çalışmaktan uzaklaşılmakta ve özgüven giderek azalmaktadır. Ciddi bir danışmalık ile bu süreç rahatlıkla geçilebilmektedir. Deneyimli eğitmen kadrosu ile gerçekleştirilen TUS kampına katılım ile sınavda başarılı olabilme yolunda güçlü adımlar atılmış olur.

Kampta Ders Saatleri Nasıl Planlanmaktadır?

İstisnai durumlar dışında 50 dakikalık dersler şeklinde program hazırlanmaktadır. Dersler sabah 08.30’da başlayıp akşam 20.00 civarı bitmektedir.

Kamp Sadece Yüz Yüze mi Yapılacak?

TUSMER online-offline ve yüz yüze eğitim ortamı sağlamaktadır. Kampa isterseniz direkt eğitim salonunda isterseniz internet üzerinden bağlanarak da katılabilirsiniz. Bu nedenle farklı şehirlerde ya da uzak mesafelerde ikamet eden katılımcılar online olarak da kampa katılabileceklerdir.

Kalabalık Bir Ortamda Yapılan Kamp Verimlilik Oranını Düşürür mü?

Kamp ortamında kaliteli işitsel ve görsel eğitim araçları kullanılması olumlu bir eğitim atmosferi oluşturmaktadır. Katılımcıların girecekleri sınav kalabalık ortamlarda olmaktadır. Kamp bu sürece de katılımcıları hazırlamaktadır. Aynı sınava girecek kişilerden oluşan bir ortamda çalışmak motivasyonunuzu arttırmanın yanı sıra sınava hazırlık aşamasında da olumlu etkiler yaratacaktır.

Sıkıştırılmış program çok yoğun mu geçecek? Tekrar için katılımcılara zaman kalacak mı? Bu durum çalışma verimini azaltır mı?

TUS sürecinde son 21-25 gün çok önemli bir zaman dilimidir. Kampa katılmasanız da çok yoğun bir şekilde tekrar yapmanız gereken bir dönemdir. Bu süreçte birçok kişi en iyi bildiği konulara yönelmekte bu nedenle bilmediği/hatırlamadığı konulardan soru kaçırma oranı yükselmektedir. Ancak konusunda uzman, deneyimli eğitmenlerin hazırlamış olduğu özet notlar ile tam bir tekrarı hızlı bir şekilde yapma fırsatı yakalayacaksınız. Eğitmenlerin anlattıklarına odaklanmak, dinlerken bilgiyi etkin bir şekilde kaydetmek temel hedef olmalıdır. Üstelik kampta akşam tekrarı için zamanınız olacaktır.

Kamp için hazırlanan notları önceden alabilir miyiz?

Kamp için hazırlanmış olan notlar kamp sabahı katılımcılara dağıtılacaktır.

Kampta eğitim verecek olan hoca kadrosu ve ders programı ne zaman belli oluyor?

Kamp programı ve hoca bilgileri kampın ilk günü salon girişinde ilan edilecektir.

TUSMER kursiyeriyim, kampta kendi hocalarımızdan mı yoksa başka bir kadrodan mı ders dinleyeceğiz?

Gerek görsel gerekse işitsel hafızaya etki etmek amacı ile istisnai bir durum olmadığı sürece kurs sırasında eğitim aldığınız hocalarımızdan dersi dinleyeceksiniz.

TUSMER kursiyeriyim, kampa gelirken ders notlarımı yanımda getirmemi önerir misiniz?

Kampta kurs sırasında işlenen konular üzerinden ve benzer sıralama ile konular işlenecektir. Görsel hafızanızın etkinliğini korumak için aynı not üzerinden kampı takip edebilirsiniz. Kampın ilk dersinde bunu tecrübe edip, ister kendi notunuzdan isterseniz kampta dağıtılacak notlardan dersi takip edebilirsiniz.

Kurs sırasında almış olduğumuz danışmanlık hizmetlerinden kamp sırasında da faydalanabilecek miyiz?

Deneyimli eğitmen kadromuz kamp sırasında danışmalık da yapacaktır. Aynı zamanda kişisel gelişim uzmanı/sınav koçu danışmanımız da kampta sizlere eşlik edecektir. Temel amacımız kamp süresince ve sınava hazırlık aşamasında sizlerin motivasyonunu yüksek tutmaktır.